Egzorcysta ostrzega

Warto zapoznać się z ostrzeżeniem egzorcysty na temat niepożądanych skutków praktykowania z magią.

 

Uwaga! To, że Szatan najczęściej wybiera osoby po „30”, nie oznacza, że rezygnuje z innych ofiar. Dlatego też dawno już zauważyłem, że diabeł coraz bezczelniej panoszy się we współczesnym świecie i trzeba dać mu zdecydowany odpór.  Opętania w dzisiejszym czasie są rzadkie, ale dręczenia częste i wielorakie.

 

Jak kusi nas diabeł?

 

Misją diabła jest kuszenie! Każde upublicznianie zła jest poważnym błędem. Ten kto chwali, wzywa, oddaje cześć diabłu, czyni to wobec osobowego Zła, oswaja w ten sposób nie tylko siebie, ale także każdego dla kogo jest idolem i kogo pociąga do naśladowania. Co więcej lekceważenie zła, zawsze obraca się przeciwko ignorantom, bo diabeł nie ma poczucia humoru. Pręży on muskuły za pomocą zgubnych ideologii jak feminizm, aborcyjny ekstremizm, wojowniczo nastawiony ruch homoseksualny i agresywne media, które działają w służbie szatana, jego dzieł i wszystkich jego pustych obietnic. Ludzie bagatelizują niewinne z pozoru zabawy, ale demon może wykorzystać zaciekawienie takimi praktykami jako zaproszenie. On nie zna się na żartach.

 

Zagospodarowana od dzieciństwa Wasza podświadomość, świadomość i nad-świadomość poprzez sakrament chrztu i bierzmowania są praktycznie nie do usunięcia i będą dawały znać o sobie do końca Waszych dni. Po etapie oczyszczenia następuje drugi etap życia duchowego, czyli oświecenie. Łatwo wpaść w pułapkę fascynacji złem, a trzeba wiedzieć, że i diabeł potrafi uzdrowić, gdy tylko jest mu to potrzebne, aby potem kogoś jeszcze bardziej pogrążyć. Zło może pociągać, ale jest nudne.

 

Zazwyczaj ukryty, szatan w dzisiejszych czasach działa z podniesionym czołem w potężnych strukturach grzechu takich jak aborcja, pornografia, niewolnictwo seksualne, wojujący homoseksualizm i terroryzm. Teoretycznie, aby zabezpieczyć się przed opętaniem wystarczy modlić się, chodzić do kościoła, przyjmować komunię świętą, nie zajmować się okultyzmem czy astrologią itp. jednakże opętanie nie zawsze jest wynikiem zawarcia paktu z diabłem.

 

Najlepszą zapłatą dla diabła jest dusza człowieka. Diabeł nie może opętać nas bez naszej zgody, bo broni nas Bóg, ale na otwarcie na złego ducha może wpłynąć nie tylko nasz grzech, ale i naszego przodka i wtedy jesteśmy niemal bezbronni. Inteligencja złych duchów jest o wiele większa niż człowieka. One nie mają sklerozy i pamiętają wszystko co działo się nie tylko w życiu danego człowieka, ale i jego przodków. Kiedyś podczas egzorcyzmu usłyszałem, że węzły krwi są mocniejsze od paktu. Niestety przy dużych zbrodniach lub uprawianiu magii jest możliwość przekazania przekleństwa opętania nawet w dalekie pokolenia. Nawet palenie papierosów, przekleństwa, nienawiść, gry komputerowe czy regularne, nałogowe picie alkoholu mogą otworzyć furtkę diabłu. To fantastyczny sposób wchodzenia w opętanie, bo wydaje się to nam normalne. Na opętanie przez diabła pomaga tylko egzorcyzm większy, w przypadku nawiedzeń mamy w zanadrzu cały szereg modlitw oczyszczających.

 

Nie można mylić choroby z opętaniem i zakładać, że złych duchów nie ma. Jeśli przepisane leki pomagają diagnoza jest trafiona, ale jeśli nie dają poprawy to powinna to być wskazówka dla lekarza, że to nie jest poprostu choroba. Wtedy pomóc może tylko egzorcysta. Pamiętaj, że egzorcyzm musi iść w parze z nawróceniem. Po rozeznaniu, czy nie ma się aby do czynienia z zaburzeniem psychicznym, egzorcysta dokonuje oceny zagrożenia i tego, w jaki sposób szatan ma oddziaływać na swoją ofiarę. Następnie rozpoczyna się właściwa część rytuału.

 

Przykro mi nie podam dokładnie, co, gdzie ostatnio się dzieje z prostego powodu – każda historia jest tak charakterystyczna, że jej opowiedzenie ujawniłoby osobę, którą dotknęło nieszczęście. Jeśli złego stanu człowieka nie da się wytłumaczyć skłonnościami, obciążeniami genetycznymi, uwarunkowaniami biologicznymi i nie ustępuje on po specjalistycznych działaniach czy zabiegach medycznych, a ustępuje dzięki działaniu egzorcysty i modlitwie, uznaje się je za skutek działania złego ducha.

 

Jaka jest skuteczność egzorcyzmu?

 

Egzorcyzmy mogą trwać od kilkunastu minut do kilku godzin, zwykle jest to kilkadziesiąt minut. Egzorcyzmy zwykle są przeprowadzane kilkukrotnie, aż do pełnego uwolnienia danej osoby. W niektórych przypadkach mogą być kontynuowane nawet przez kilka lat.