Opętanie

Opętanie - czym jest, jak się objawia oraz jak z nim walczyć
 

Opętanie, jako pojęcie nie jest nam obce. Chyba każdy z nas spotkał się z jego definicją. Mimo braku złożoności, wielu naukowców, księży, filozofów i różnego rodzaju specjalistów od wieków zajmuje się tym aspektem, analizując każde jego czynniki składowe. Większość religii panujących na świecie jak i same wierzenia ludowe mówią, iż opętanie to swojego rodzaju zawładnięcie ciałem, przez duchy bądź demony. Można stwierdzić, że jest to stan umysłu, w którym osoba dotknięta odczuwa, że znajduje się pod działaniem sił zewnętrznych, metafizycznych. Bardzo często jednostka przyjmuje zachowania dotąd jej niedotyczące, czyli zachowuje się jak osoba trzecia. O opętaniu mówią również psychiatrzy. Psychiatra twierdzi, że jest to odmienny stan świadomości – zaburzenie psychiczne, traktowane, jako zaburzenie transowe.

 

Osoba opętana wpada w furię bez powodu, rzuca przekleństwa na każdego, nawet na bliskie jej osoby, mówi obcymi, dotąd nieznanymi językami. To, co święte budzi w nich wstręt, obrzydzenie, nienawiść – prowadzi do gwałtownego wybuchu agresji. W wielu przypadkach osoby te wiedzą o rzeczach, o jakich za sprawą ludzkiego poznania dowiedzieć się nie mogli. Opętani są zdolni do zachowania, o jakim nam się nie śniło – wiją się jak węże, zaciskają dłonie, tak, że nie można rozprostować im palców, czy nadnaturalnie się zginają. Każdy przypadek opętania wiąże się ze zgubnym wpływem demonicznej istoty, wykorzystującej człowieka do swoich celów, naginając mu wolę i podporządkowując do swojej.

 

Biologiczne pola informacyjne tworzą aktywną, ciągle rezonującą matrycę. Wibracje i fale mogą być zmienione w matrycy ( przy pomocy skupionej intencji), co oznacza, że każdy może porzucić bieżącą rzeczywistość – np. opętanie i wprowadzić jedną z wielu nowych możliwości, które są bardziej przydatne.  Tutaj trzeba jednak pamiętać że nie zawsze samemu możemy z tego skorzystać. Tworzysz i zmieniasz rzeczywistość na poziomie kwantowym i obserwujesz „ makro efekty” tej zmiany. jednak to może trwać zbyt długo stąd warto skorzystać z oferty portalu.

 

Również w kulturze współczesnej nie brak przypadków opętania. Wiele z nich dotyczy tych, którzy sami ściągnęli na siebie „nieproszonych gości”. Demony w zamian za oddanie mu swojej wolnej woli potrafią obdarzyć swoją ofiarę nadludzką siłą i nadnaturalna wiedzą. Jakie są objawy opętania. Niewątpliwie najłatwiej rozpoznawalnymi są depresja, uczucie beznadziei, utrata wiary w Boga, a także próby samobójcze. Opętanym towarzyszy ból fizyczny – głowy, brzucha, gardła, pleców. Jednostka cierpi na utratę świadomości, często popada w dziwne transy, a także jest skrajnie agresywna.

 

Osoba opętana wykazuje dużą niechęć do wszystkiego, co święte, do Boga, osób konsekrowanych, rzeczy poświęconych, Mszy Świętej, modlitwy, sakramentów etc. Demony dają swojej ofierze nienaturalną siłę, zdolności jasnowidzenia, pozwalają czytać w myślach bądź mówić różnymi językami. Dodatkowo osobom opętanym towarzyszą dziwne stuki i hałasy. Opętanie może dotknąć każdego z nas. Jeżeli masz podejrzenie, że zjawisko to dotyczy Ciebie bądź kogoś z Twoich bliskich – skontaktuj się z nami.

 

Jak więc egzorcysta rozpoznaje, z czym ma do czynienia?

 

– Pierwsze pytanie, na które trzeba szukać odpowiedzi, dotyczy przyczyny takiego stanu człowieka, czy jest ona duchowa, czy psychiczna. Objawy mogą być identyczne. Jeżeli rozpoznamy przyczynę, można zastosować odpowiednie do niej środki. Każdy, kto chce iść do egzorcysty, powinien najpierw przejść konsultację psychiatryczną. Często bywa tak , że egzorcyzmy muszą iść w parze z leczeniem psychiatrycznym. Wielka odpowiedzialność jest zarówno po stronie psychiatry, jak i egzorcysty, który musi mieć doskonałe wyczucie, intuicję, ale i wiedzę, które pozwolą mu ocenić czy ma do czynienia z osobą chorą, czy też opętaną, udręczoną. Wielka jest też rola bliskich. Nie wolno bagatelizować sytuacji, gdy zauważamy zamykanie się w sobie czy poczucie beznadziei.

 

Gdzie ratunek?

 

– Osoba dręczona musi przede wszystkim wyrażać wolę odwrócenia się od zła i musi walczyć. Modlitwa o uwolnienie jest wsparciem, zresztą każda modlitwa odmawiana z wiarą ma wielką moc. Na zasadzie – skoro zły duch chce udręczyć mnie, muszę tak postępować, by udręczyć jego. Z opętanymi jest trudniej. Wychodzenie z piekła, które sobie zgotowali, trwa czasem latami.

 

Więcej na Opętanie. Fakty i mity
 

Polska ma problem z ilością osób z zaburzeniami psychicznymi, czasem trudnych do zdiagnozowania. Ich odsetek jest największy w Europie. Co roku 1,5 mln osób trafia do szpitali psychiatrycznych. Specjaliści twierdzą, że wpływ na to mają trudne warunki życia w kraju, a zwłaszcza niepewność jutra, bezrobocie, uzależnienie od alkoholu, nadmierne tempo i brak dobrych relacji z innymi. Światowa Organizacja Zdrowia szacuje, że do 2020 roku liczba osób z takimi zaburzeniami zwiększy się aż o połowę.