Pomoc duchowa

Oferujemy Ci kompleksową pomoc duchową w przypadku jakichkolwiek problemów natury duchowej
 

Czy duchowa śmierć to rodzaj depresji?

 

— Nie. Myślę, że to jest coś zupełnie innego. Depresja jest jakimś stanem chorobowym, rodzajem lęku przed życiem, samym sobą, światem, wyzwaniami. Śmierć duchowa to taka „wewnętrzna ślepota” – nie dostrzeganie tego, co jest w życiu naprawdę ważne. W depresji może być człowiek głęboko religijny. Śmierć duchowa to życie bez ważnych wartości. A w dużo głębszym znaczeniu.

 

Tak jak liście spadają z drzew jesienią tak osoba żyjąca może zostać nawiedzona. Kiedy stanowi to największy problem? W rzadkich przypadkach zdarza się, że nawiedzenie dotyczy osób nam najbliższych, które za życia były przy nas, opiekowały się nami etc. W takiej sytuacji wypędzenie ducha staje się zadaniem wyjątkowo trudnym. Można śmiało stwierdzić, że jest to prawdziwe wyzwanie w porównaniu z egzorcyzmem duchów nieznanych nam osób.

 

To, co warto wiedzieć o duchach to fakt, że mają one charakter podobny do tego, jakie miały za życia. W zadziwiającej większości przypadków nie zmieniają ani swoich nawyków ani specyficznych cech. Jest to bardzo ważny aspekt, gdyż osoby, które umarły pod wpływem narkotyków, alkoholu, narkozy etc. nie zdają sobie sprawy z tego, że ich życie dobiegło końca, a oni przekroczyli tą magiczną barierę między światem żywych, a umarłych. Wiele duchów nie chce przejść na drugą stronę samodzielnie i potrzebuje kogoś w rodzaju przewodnika, kto pomógłby im pożegnać się ze światem, jaki zapamiętali.

 

Emocje nie są złe, jak się wielu wydaje, mają wręcz dobroczynne oddziaływanie dla duszy, bo pozwalają jej rozładować napięcie. Niezależnie od tego, co dzieje się w naszym życiu, musimy mieć świadomość, że każdy człowiek posiada własną wolę. Duchy, które niegdyś mogły same kierować swoim życiem i decydować o jego aspektach, mogą stanowczo odmówić przejścia na drugą stronę, nawet, jeżeli będą mieli styczność z przewodnikiem. Czy jest to, zatem zadanie nie do pokonania? Błądzące dusze chcą utrudnić normalne funkcjonowanie osobom żyjącym, najczęściej swoim bliskim. To właśnie z takimi duchami egzorcyści mają najwięcej problemów.

 

Jeżeli dany duch nie chce przestać nas nękać, to czy jest sposób by pozbyć się jego obecności raz na zawsze? W przypadku duchów nam na swój sposób bliskich wymaga na jest pomoc egzorcysty. Mowa tu o osobie z doświadczeniem, której umiejętności przepędzą ducha. Nie każdy jest w stanie sprawić, by nasz problem zniknął. Podobnie jest na poziomie emocji, nimi także możesz opleść intencje, wytwarzając zbyt silny ładunek ujemy wokół nich, co je bardzo spowolni i sprawi, że do celu będziesz szedł bardzo długo. Problemem ludzi żyjących jest to, że boją się przyznać, że to, co im się przytrafia może być spowodowane przez siłę zewnętrzną. Tłumimy w sobie daną sytuację, coraz bardziej poddając się dominacji ducha. Jeżeli nie zareagujemy w odpowiednim czasie możemy raz na zawsze pożegnać się ze swoim ciałem, a co za tym idzie również duszą.

 

Jeżeli masz problemy z duchem, czujesz, że Twoje życie nie wygląda tak jak powinno, masz wrażenie, że w Twojej głowie znajdują się obce myśli – nie bój się skontaktować ze specjalistą. W takich przypadkach nie należy zwlekać, wręcz przeciwnie – liczy się czas. Czy poświęcimy nie tylko nas samych, ale również rodzinę i bliskich? Decyzja nigdy nie jest łatwa. Pomoc egzorcysty nie jest ujmą, pozwala odnaleźć spokój i ukojenie zarówno dla Pacjenta jak i samego ducha.