Sławny egzorcysta

Kim tak naprawdę jest egzorcysta w dzisiejszych czasach i dlaczego coraz częściej potrzebujemy skorzystać z jego usług?
 

Stając się coraz bardziej zestresowani i zbiegani w codziennych obowiązkach i w natłoku informacji, niekoniecznie ważnych dla nas, stajemy się podatni, na wpływ zarówno mocy niezauważalnych dla nas gołym okiem, jak i na wpływy źle życzących nam osób. Coraz częściej, więc zwracamy się do osoby, jaką jest egzorcysta.

 

Dobry, sławny egzorcysta, to przede wszystkim osoba, którą we współczesnej terminologii, można nazwać profesjonalnym przewodnikiem i trenerem duchowym. To dzięki takiej osobie, oczywiście odpowiednio przeszkolonej, można odnaleźć właściwą ścieżkę i sens, w jaki należy ukierunkować swoje życie tak, aby nie doświadczać w nim negatywnych stanów, takich jak lęki, fobie, uczucie samotności czy zrezygnowania. Silna psychika, pozwala na efektywniejszą kontrolę tego, co dzieje się wewnątrz nas samych.

 

W obecnych czasach, dla większości z nas brzmi to jak obrządek oparty na zabobonnych, średniowiecznych wierzeniach. Ewentualnie, szczególnie dla młodszego pokolenia, coś fantastycznego, znanego tylko z filmów, w których to często ceremonia uwalniania od wpływów obcych mocy, jest pokazana w sposób widowiskowy i trącający kiczem. Tymczasem proces ten, nie powinien być atrakcją, czy widowiskiem, ponieważ choroba duszy, którą jest opętanie, jest poważnym stanem, dla osoby go doświadczającej. Egzorcysta, to osoba, dla której właśnie dobro drugiego człowieka jest sprawą nadrzędna, jak i ma on odpowiednie kompetencje do wykonywania tej posługi. Egzorcyzm, słowo pochodzące z greki i oznaczające nic innego jak „wyklinianie”, to nic innego, jak forma błogosławieństwa, pozwalająca na uwolnienie człowieka od jakichkolwiek złych mocy, na niego działających. Wie o tym każdy sławny egzorcysta.

 

Podczas gdy wielu myśli o prawdziwych egzorcyzmach jak relikwie Ciemnych Wieków, egzorcyzmy nadal są wykonywane, często na ludziach, którzy są emocjonalnie i psychicznie słabi, przez co stają się podatni na wpływy wszelakich negatywnych sił.  Jest wiele tabu, jeśli chodzi o zło, ale można spojrzeć na egzorcyzmy, nie w stricte religijnym sensie, ale jako na nowe podejście psychoanalityczne, odkrywające wiele rzeczy, które w przeszłości były uważane za objawy w sferze duchowej.  Tak jak my się rozwijamy, tak samo wraz z techniką pojawiają się kolejne zagrożenia.  Przez wpływ nowoczesnych mediów, jesteśmy coraz bardziej podatni na zaburzenia, związane ze stresem, pozwalamy sobie na nadmiar używek, równie prowadzących do różnego rodzaju problemów, jak i można w temacie pomocy duchowej, rozważyć kontrowersyjny, ale nadal gorący temat wszelakich dewiacji.

 

Wiele osób myśli, że są opętani, ale nie są w rzeczywistości. Jednak i tu potrzebny jest dobry, i nie ma znaczenia, czy sławny egzorcysta. Odpowiednio przeszkolona osoba, rozpozna rodzaj energii emocjonalnej klienta i usuwa ją, wraz z odpowiednimi połączeniami tak, że zaczyna on odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem.

 

Egzorcyzm to po prostu usunięcie negatywnych duchów, emocji i energii od osoby lub lokalizacji. Ponieważ demony i duchy nie są fizyczne. Psychiczne zdolności człowieka, który podejmuje się takich działań, jakim jest ceremonia odczyniania negatywnych oddziaływań czy opętania muszą być silnie rozwinięte, a egzorcysta musi posiadać, wiedze czy negatywne moce są rzeczywiście obecne w lub wokół osoby lub lokalizacji, oraz jak je usunąć.  Aby pozbyć się negatywnych sił z niższych płaszczyzn egzystencji jest krytyczna konieczność przeprowadzenia udanego egzorcyzmu.

 

Opętanie ma miejsce, gdy dana osoba przeżywa ekstremalne i zazwyczaj długotrwałe ataki duchowe. Wpływ negatywnych duchów nad osobą staje się tak wielki, że dusza człowieka wycofuje się prawie całkowicie z organizmu – i staje się częściowo odłączona od rzeczywistości. Pozostawia to szeroko otwartą przestrzeń dla negatywnych duchów i ma wielki wpływ na osoby, myśli, uczucia i zachowania. Jedno nieszczęście przyciąga drugie.

 

Kiedy osoba żyje z depresją, gniewem i / lub nadużywaniem substancji uzależniających, pozostawia szeroko otwartą przestrzeń, w którą negatywne siły mogą się przedostać i nawet doprowadzić do całkowitego przejęcia. Wtedy też człowiek taki sam nie zwróci się o pomoc, gdyż nie pozwolą mu na to wewnętrzne siły. Jest bardziej prawdopodobne, że przyjaciele lub członkowie rodziny osoby opętanej wzywają osobę, jaką jest egzorcysta na pomoc. Co najważniejsze, nie bójmy się słowa egzorcysta, czy opętanie. Jeżeli uważamy, że dzieje się z nami coś, co dziać się nie powinno, najlepiej jak najszybciej zwrócić się do profesjonalisty. Tak jak przy chorobach ciała, zwracamy się do lekarza.

 
Zobacz więcej o mnie na sławny egzorcysta.